שמן אתרי לבנדר

היי חברים! מה שלומכם?


היום בחרתי לכתוב לכם על השמן האתרי הכי בסיסי שיש, זה שאם אין לכם אותו בארון הביתי אני ממש ממליצה ברגע זה להצטייד בו!

כמובן שאני מדברת על שמן אתרי לבנדר- המלך של השמנים האתריים!

לבנדר מהגינה שלי

 

את השמן האתרי של הלבנדר מפיקים מהפרחים ומגבעולי הפריחה והוא גדל במספר אזורים בולטים: אנגליה, צרפת ובולגריה. אזור הגידול של הלבנדר משפיע ברמה הטכנית על התכונות שלו אבל כמובן שלמשתמש הביתי דקדוקים שכאלה יהיו פחות רלוונטיים ואני ממליצה להסתפק בשמן שעומד בסטנדרטים עליהם המלצתי ב" המדריך לקניית שמנים אתריים"


קצת נתונים טכניים על שמן אתרי לבנדר

שמן אתרי לבנדר מכיל שני מרכיבים דומיננטיים עיקריים. לינלול ולינליל אצטטט, המרכיבים האלה יעידו על התכונות הדומיננטיות שלו וגם ישפיעו על הריח.

לינליל אצטט נותן ללבנדר את הריח הנעים והעגול שלו ומשפיע על יכולות ההרגעה של השמן.

הלינלול לעומת זאת הוא המרכיב הפעיל המחטא שיש בלבנדר ולכן כשהוא יהיה בכמות רבה יותר הריח יהיה יותר "רפואי" ויכולות החיטוי שלו יהיו טובות יותר.

אחד משני המרכיבים האלה בהכרח יהיה יותר דומיננטי מהשני מכיוון שהצמח מייצר את הלינליל אצטט מהלינלול.

כמובן שהלבנדר מכיל עוד מרכיבים פעילים נוספים, אני בחרתי להתמקד במרכיבים האלה שהם הכי משמעותיים בעיני.


התכונות של שמן אתרי לבנדר

הלבנדר ידוע כצמח מאוד מרגיע, זאת התכונה שלרוב תהיה הכי בולטת אצלו, יש לו ממש השפעה על מערכת העצבים המרכזית.

הוא גם בעל תכונות חיטוי מצוינות וגם בעל תכונות אנטי דלקתיות חזקות.

המרכיבים של הלבנדר למרות עוצמתם הם מאוד עדינים ולא רעילים ולכן הוא מותר בשימוש גם לתינוקות וילדים ומותר לשימוש גם בצורתו הנקייה ללא דילול (באופן נקודתי מגיל שנה ומעלה).


השימושים בשמן אתרי לבנדר

השימוש אולי המפורסם ביותר בשמן אתרי לבנדר הוא לטיפול בכוויות, חוקר צרפתי בשם ד"ר גאטפוסה, קיבל כוויה במהלך ניסוי שהשתבש במעבדתו ובאופן אינסטנקטיבי הכניס את היד שלו לתוך מיכל של שמן אתרי לבנדר ומים, ההחלמה של הכוויה הייתה מהירה משמעותית ממה שהוא הורגל בשימוש בחומרים סינטטיים והוא החליט לחקור את הנושא.

שימושים נוספים: הרגעת עקיצות (נקודתית על העקיצה), כאבי ראש (טיפה אחת של לבנדר על קצות האצבע והאמה בכל יד וטפיחות עדינות על הרקות), כאבי אוזניים (טיפה אחת על מרכז כף כל יד, שפשוף כפות הידיים האחת בשניה וקיעור כפות הידיים על האוזניים למשך מספר דקות), דלקות עוריות (במריחה), ממיס דבק של ביצי כינים (בתוך תערובת שמנים או בערבוב עם חומץ, מריחה על השיער וסירוק במסרק סמיך), מאלחש (במריחה) ועוד.


אופן השימוש המדויק תלוי בהרבה משתנים, בין היתר גיל, הצורך הספציפי ועוד ולכן אשמח לתת לכם יעוץ פרטני בנושא שימוש בשמן האתרי לבנדר ללא תשלום.

ניתן להתקשר 04-9999632 אל שלוחת המידע הטכני על מוצרים.

רוצים גם אתם להתנסות בשמן אתרי לבנדר המעולה שלנו?! לחצו על כאן לרכישה ופרטים

אשמח מאוד לשמוע האם המידע שבמאמר שלי הועיל לכם?, על מה עוד הייתם רוצים שאכתוב?, האם יש לכם שאלות? וכו…


בריאות לכולנו

יהל,
רוקחת טבעית
מומחית בכימיה של שמנים אתריים


דיסקליימר: כל המידע שנכתב באתר הינו בגדר המלצה בלבד ואינו בא להחליף ייעוץ רפואי או שימוש בתרופות במידת הצורך, השימוש הוא על אחריות המשתמש בלבד.