חווית הלקוח

היי חברים! מה שלומכם?
כבר הרבה זמן שאני דוחה את עניין הבלוג באתר שלנו, לא כי אני חושבת שזה לא חשוב ובטח ובטח שלא כי אין לי מה להגיד. פשוט כי החיים עמוסים והיה לי ממש קשה לשים את זה בראש סדר העדיפויות אבל הסגר הנוכחי טרף שוב פעם את הקלפים והנה מצאתי את עצמי כבר ממש
מרגישה צורך להוציא את המילים שלי לאוויר.
כשחשבתי על מה אני יכולה לכתוב היה נושא אחד שהיה לי ברור שאני חייבת לדבר עליו ראשון, עוד לפני שאני מתחילה בפוסטים שיהיו יותר אינפורמטיבים, או יותר חווייתיים, יש נושא אחד שבעסק לא אוהבים לדבר עליו אבל הוא שם והיום אני רוצה להציף אותו.
לקוחות לא מרוצים
כמו כל עסק ככל שאנחנו גדלים ככה גם הלקוחות במידה מסוימת מתרחקים מאיתנו. כבר חלק גדול לא מכיר אותי או את ליאור באופן אישי, חלק גדול גם לא דיבר איתנו מעולם, לא קיבל מאיתנו ייעוץ, הכוונה או דגשים לשימוש במוצרים שלנו וכן לכל חבילה מצורף פתק שאני ניסחתי ועדין זה לא אותו דבר, ותמיד יהיו לקוחות שלא קיבלו את הדגשים המתאימים ולכן הם לא מרוצים, או שבטעות אנוש שכחנו להוסיף להם משהו לחבילה, או שאולי משהו קרה לחבילה שלהם בדרך וכמובן שיש עוד מלא אפשרויות אבל כל האפשרויות האלה מסתכמות בחוסר רצון של הלקוח.
והאמת שהחוסר רצון הזה יכול להדיר שינה מעיני, כל מקרה כזה עבורי הוא כמו חץ בלב, כל מוצר שאנחנו רוקחים ואורזים נעשה בכל כך הרבה אהבה ומחשבה, החל משלב בחירת חומרי הגלם האיכותיים והטובים ביותר, הרקיחה של המוצר שנעשת בצורה מוקפדת ביותר ועד לשלב האריזה שנעשת אחד אחד בעבודת יד, כל קיפול בקרטון העוטף, כל מדבקה ומדבקה וכו. 
וכשכל המאמץ הזה לא מגיע אליכם או לא מורגש אצלכם זה באמת באמת כואב וקשה.
ולכן אני משתפת אתכם בזה, אם נתקלתם במצב שלא הייתם מרוצים, בבקשה תגידו לי, בבקשה תדברו איתנו. מהניסיון שלי 80% מהפעמים מדובר פשוט בשימוש לא מותאם במוצר וזה משהו שבשיחה אחת פשוטה או אפילו הודעה בפייסבוק/ במייל/ או בווצאפ נוכל לפתור, ובמקרים אחרים אם יהיה צורך כמובן נדאג לפצות אתכם בהתאם, אמנם רובכם קונים באינטרנט וחלקכם בנקודות המכירה שלנו אבל כשאתם קונים מאיתנו אתם קונים מוצר שיש לו אמא ואבא ומאוד אכפת להם שתרגישו טוב ותהיו מרוצים מהמוצר וכמובן שתשתמשו בו.
אצלנו לא מעודדים רכישת מוצרים מיותרים, לא ממליצים על מוצרים שאין בהם צורך ממשי (בעיננו) ולא דוחפים לקניה כמותית.
חשוב לנו שכל מוצר שלנו יהיה בשימוש, מוצר שיושב על המדף הוא מוצר עצוב ולכם לא מגיע מוצרים עצובים ולנו לא מגיע שהמוצרים שלנו ירגישו ככה.
אז זה אנחנו,
יהל וליאור,
טבע הגליל,
זה האני מאמין שלנו ואת זה אנחנו מפיצים הלאה
ונשמח מאוד לשמוע גם עליכם ומכם ואיך המוצרים שלנו פוגשים אתכם בחיי היומיום שלכם, מה אהבתם יותר ולמה לא התחברתם ואם יש לכם בקשות הצעות וכו גם את זה נשמח מאוד לשמוע!
בריאות ואהבה לכולם
יהל,
רוקחת טבעית